برادران ورتمیر از شهرت گریزان‌اند

مالکان مرموز شنل

کد: 13980430434620005

در دسترس نیست

، تهران ، (کارخانه‌آنلاین): چه شد که این دو برادر تبدیل به مالکان یکی از برترین شرکت‌های مد دنیا شدند؟ برادران ورتمیر نوه‌های پیر ورتمیر هستند، کسی که در همان ابتدای کارش با گابریل شنل (معروف به کوکو) شریک شد.

مالکان مرموز شنل
چه شد که این دو برادر تبدیل به مالکان یکی از برترین شرکت‌های مد دنیا شدند؟

با وجود اینکه نام این برند یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌ها در سراسر دنیا است، آلن و ژرارد ورتمیر، دو برادر میلیاردری که بیش از 30 سال است مالکیت شرکت شنل را بر عهده دارند

در دنیای برندها میزان شناخته شدن نام یکی از عوامل مهم در تعیین میزان فروش و به سبب آن میزان ارزش بالقوه‌ای است که کل آن نام در خود دارد. نام شنل یکی از آن نام‌هایی است که می‌تواند با خیال راحت خودش را یکی از فاتحان این شهرت و ارزش بداند.کمتر کسی است که این نام را نشنیده باشد، نامی که با فروش عطرهای شنل شروع به کار کرد و حالا یکی از بزرگ‌ترین مهره‌ها در دنیای طراحی مد و پوشاک به شمار می‌رود.

با وجود اینکه نام این برند یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌ها در سراسر دنیا است، آلن و ژرارد ورتمیر، دو برادر میلیاردری که بیش از 30 سال است مالکیت شرکت شنل را بر عهده دارند جزو گمنام‌ترین نام‌ها در صنعت مد هستند. برخلاف کسانی مانند پینو (موسس شرکت کرینگ و مالک برندهایGucci and Yves St. Laurent) و آرنو (مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت LVMH) که معمولا در هفته‌های نمایش مد همواره در پیشاپیش نام برندهای خود حاضر هستند، برادران ورتمیر توانسته‌اند به شدت خودشان را از دید عموم پنهان نگاه دارند. ژرارد در سال 2002 به تایمز گفته بود: «ما خانواده بسیار محتاطی هستیم و هیچ وقت حرف نمی‌زنیم.» اما با وجود همه اطلاعات کمی که داریم می‌دانیم که هر یک از این دو برادر مالک نیمی از شرکت شنل است و ثروت هر یک به بیش از 20 میلیارد دلار می‌رسد.

چه شد که این دو برادر تبدیل به مالکان یکی از برترین شرکت‌های مد دنیا شدند؟ برادران ورتمیر نوه‌های پیر ورتمیر هستند، کسی که در همان ابتدای کارش با گابریل شنل (معروف به کوکو) شریک شد.

این دو برادر که کارشان را در این شرکت از 43 سال پیش شروع کردند، سومین نسلی هستند که مدیریت این شرکت 100 ساله را بر عهده دارند که در سال 2017 درآمدی بالغ بر 9.6 میلیارد دلار داشت. ژرارد 64 ساله ساکن ژنو است و آلن 67 ساله ساکن نیویورک. این دو نفر وقتی که در سال 1974 سکان هدایت شنل را از پدرشان تحویل گرفتند دست به بازسازی و بازتعریف این برند زدند، به خصوص نقش آلن که به عنوان مدیر عملیاتی شرکت کار را در دست گرفته بود در بازسازی نام شنل بسیار مهم بود. با این وجود همان‌گونه که نشریه تایم در سال 2002 اشاره کرده بود ورتمیرها در مواردی بسیار نادر حاضر بودند که در مراسم و افتتاح‌های آغاز فصل معرفی محصولات شنل حاضر شوند اما حتی نمی‌گذارند که نامشان در تبلیغات این شرکت ذکر شود و یا نام خود را تبدیل به برندی هم‌پای شرکتشان کنند. چند سال قبل آلن در گفت‌وگویی که به شدت کم پیش می‌آید گفته است: «بله با حاضر شدن در این مراسم و تبلیغ روی نام می‌توانید پول بیشتری درآورید اما این شیوه مناسبی برای اداره یک کسب‌وکار خانوادگی نیست.» از دید ورتمیرها کسب‌وکار خانوادگی بخشی ازمسائل یک خانواده است و برای همین است که نمی‌خواهند اسم و حضورشان در این کار رسانه‌ای شود و تبدیل به موضوعاتی برای بررسی و قضاوت مخاطبان شوند.

منتشر شده در سرویس:

کارخانه دار