آندره ملنیشنکو کارآفرین مشهور بلاروس درباره استفاده از موقعیت های ناب می گوید

کمونیسم فقط یک بار سقوط می کند

کد: 13980331424400005

در دسترس نیست

، تهران ، (کارخانه‌آنلاین): لنیشنکو در روسیه کمونیستی بزرگ شد و توانست بورسیه یک مدرسه مهم و مرکز تحقیقاتی را به دست آورد.

کمونیسم فقط یک بار سقوط می¬کند
داستان آندره از همان جایی شروع شد که تصمیم گرفت دانشگاه را ترک کند

سقوط کمونیسم فقط یک بار اتفاق می­افتد اما در زندگی هریک از ما فرصت هایی پیش می­ آیند که می ­توانند همان مهلت مورد نظر برای تغییر زندگی و به دست آوردن ثروت باشند

آندره ملنیشنکو احتمالا به اندازه ثروتمندان آمریکایی شناخته‌شده نیست. مهم­ترین دلیلش این است که در بلاروس به دنیا آمده و بخش عمده حرفه­اش را در روسیه گذرانده است. با این حال درس مهمی هست که می‌توان از یکی از ثروتمندترین شهروندان روسیه آموخت: مطمئن شوید که از موقعیتی که یک بار ممکن است در زندگی­تان پیش آید به خوبی استفاده می­کنید، چون این مهلت‌شناسی واقعا به نفعتان تمام می­ شود.

ملنیشنکو در روسیه کمونیستی بزرگ شد و توانست بورسیه یک مدرسه مهم و مرکز تحقیقاتی را به دست آورد. او در تحصیلش درجه یک بود و توانست پذیرش دانشگاه دولتی مسکو را هم به دست آورد. با وجود این، در سال 1991 دانشگاه را ترک کرد یعنی همان سالی که کمونیسم سقوط کرد. با شکست حکومت کمونیست­ها او به جای اینکه فورا تحصیلش را به پایان برساند همراه برخی از هم­کلاسی­هایش تصمیم گرفت که از این موقعیت بی­نظیر استفاده کند. موقعیت بی­نظیر در آن زمان باز شدن درهای سرمایه­داری به روی روسیه بود. باز شدن درهای کشور به ملنیشنکوی جوان و همراهانش اجازه داد تا خیلی سریع خودشان را وارد بازار کنند و دست به سرمایه­گذاری و فعالیت در گردشگری، فروش کامپیوتر و دایر کردن دکه­های تبدیل ارز بزنند.

در ادامه همین فعالیت ­ها بود که موقعیت اصلی کاری او پیش آمد یعنی تاسیس کردن بانک ام­دی­ ام که حساب‌های غول نفتی این کشور یعنی رومن آبراموویچ را مدیریت می­کرد. او به عنوان رئیس هیئت مدیره این بانک مشغول به کار شد و حالا بود که می­توانست تنها کار ناتمامش را از سر بگیرد. او دوباره به دانشگاه برگشت، اقتصاد خواند و در سال 1997 فارغ­التحصیل شد. فارغ­التحصیلی که دیگر هیچ شباهتی به آن جوانک دوره کمونیسم نداشت، این فارغ­التحصیل بلافاصله پس از پایان درسش توانست سهم سایر شرکای بانک را هم بخرد و تبدیل به عمده مالک ام­دی­ام شود.

داستان آندره از همان جایی شروع شد که تصمیم گرفت دانشگاه را ترک کند و از موقعیتی که فقط یک بار ممکن است در زندگی­اش پیش بیاید استفاده کند

پس از آن بود که ثروتمند روس وارد حوزه سرمایه­ گذاری در صنعت شد و همراه با سرگی پوپوف شرکت تی‌ام‌کی را به وجود آورد که حالا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت­ های نفتی روسیه شناخته می­ شود. داستان آندره از همان جایی شروع شد که تصمیم گرفت دانشگاه را ترک کند و از موقعیتی که فقط یک بار ممکن است در زندگی­اش پیش بیاید استفاده کند. در فرصت تاریخی فروپاشی کمونیسم او توانست از یک دانشجو تبدیل شود به یک کارآفرین و صاحب کسب­وکار.

سقوط کمونیسم فقط یک بار اتفاق می­افتد اما در زندگی هریک از ما فرصت­هایی پیش می­آیند که می­توانند همان مهلت مورد نظر برای تغییر زندگی و به دست آوردن ثروت باشند. این فرصت ممکن است ریسک کردن برای خرید سهام یک شرکت تازه ­نفس حوزه تکنولئوژی باشد یا یک سرمایه­ گذاری درست در یک موقعیت بد اقتصادی. موضوع این است که وقتی بخت درِ خانه را زد متوجه شویم و در را به رویش باز کنیم.

منتشر شده در سرویس های:

گزارش جهان | کامنت کارآفرین